Pereiti į pagrindinį turinį
ledukai

Ar draudimas atlygins žalą, jei automobilį apgadino krušos ledukai?

Kasmet Lietuvoje vasaros – vis audringesnės. Karščio bangas palydi smarkios audros, vasaros mėnesiais dėl krušos kiemus ir gatves nukloja „sniegas“ – tai krušos ledukai. Kartais jie būna net teniso ar golfo kamuoliuko dydžio ir krisdami iš dangaus apgadina ne tik gėlynus ir daržus, bet ir automobilius ar kitą turtą.

Ką daryti, jei kaip įprasta palikę savo automobilį kieme, ryte radote jį suvarpytą krušos? Ar gali padėti draudimas?

Jei savo transporto priemonę draudžiate tik privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu – deja, remonto kaštus teks padengti savo lėšomis.

Draudimas atlygins šiuos nuostolius, jei savo automobilį esate apdraudę kasko draudimu.
#LDpaprastai

Šis draudimas atlygina nuostolius, kai apdraustas automobilis yra apgadinamas dėl bet kokių staiga ir netikėtai įvykusių veiksnių. Staiga iš dangaus pasipylusi kruša – būtent toks netikėtai įvykęs gamtos reiškinys, dažnu atveju paliekantis įlenkimus automobilių kėbuluose.

Draudimo ekspertai pastebi, kad dažniausiai krušos metu ledukai išmuša duobutes ant variklio gaubto ar stogo. Jei tokių įlenkimų vos keli – juos galima panaikinti bedažymine technologija, tačiau jei kruša automobilį suvarpė itin smarkiai arba ledukų gabalai buvo didesni – prireiks įprasto kėbulo tiesinimo ir dažymo, o neretai minėtas dalis gali tekti pakeisti naujomis.

Ekspertai pataria artėjant audrai nestatyti automobilių po medžiais, nes lūžtančios šakos ar virstantys medžiai gali juos apgadinti. Taip pat krušos padarinių išvengsite, jei automobilį laikysite garaže ar po stogine. Žinoma, ne visuomet tai įmanoma numatyti, todėl nuo visų netikėtų įvykių jus apsaugos kasko draudimas.

Kasko nedraudžiamasiais įvykiais laikomi tokie įvykiai, kai žalos atsiradimą nulėmė paties kliento veiksmai. Plačiau apie kasko draudimą kviečiame skaityti čia: www.ld.lt/kasko-draudimas