You are here

Panevėžyje atnaujinta nesaugi ir aukų pareikalavusi pėsčiųjų perėja 2014 10 09

Panevėžys tapo antruoju Lietuvos miestu, kuriame didžiausios šalies ne gyvybės draudimo bendrovės „Lietuvos draudimo“ klientai prisidėjo prie vienos pavojingiausių pėsčiųjų perėjos atnaujinimo. Aukštaičių – Sirupio gatvių sankryžoje esančioje nereguliuojamoje perėjoje įrengta saugumo salelė ir kryptinis apšvietimas, užtikrinantis geresnį pėsčiųjų bei vairuotojų matomumą.

Ši perėja pernai jau pasiglemžė vieno pėsčiojo gyvybę. Perėjos modernizavimą inicijavo „Lietuvos draudimas“, pasiūlęs savo klientams atsisakyti popierinių laiškų, o jų sutaupytas lėšas už korespondencijos siuntimą skirti nesaugių perėjų atnaujinimui šalyje. Iki šių metų pabaigos draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ skirtinguose Lietuvos miestuose atnaujins dar tris nesaugias ir pavojingas pėsčiųjų perėjas.

„Panevėžio mieste yra apie 200 nereguliuojamų pėsčiųjų perėjų. Apie pusę šių perėjų, siekdami didinti pėsčiųjų saugumą,   jau esame suplanavę rekonstruoti arba panaikinti. Vieną jų kartu su „Lietuvos draudimu“ modernizavome Aukštaičių – Sirupio gatvių sankryžoje. Joje įrengėme saugumo salelę bei kryptinį apšvietimą, kuris padės vairuotojas greičiau pastebėti pėsčiuosius eismo dalyvius net ir esant rūkui lauke. Tikiu, kad šios perėjos atnaujinimas prisidės prie visų mūsų saugesnių kelionių ir padės sumažinti nelaimingų atsitikimų pėsčiųjų perėjose skaičių“, – sakė Panevėžio miesto meras Vitalijus Satkevičius.

Šioje Panevėžio pėsčiųjų perėjoje įrengtas kryptinis apšvietimas, kurio šviesa tiesiogiai nukreipta į perėją, o įrengti šviesos davikliai fiksuoja, kada lauke pradeda temti.

„Kiekvienas mūsų klientas, kuris pradeda naudotis „Savas LD“ savitarnos sistema ir atsisako popierinių laiškų siuntimo, prisideda prie to, kad būtų atnaujintos pavojingiausios perėjos ne tik Panevėžyje, bet ir kituose Lietuvos miestuose. Įgyvendindami šį projektą suteikėme galimybę savo klientams nuspręsti, kiek ir kurios pavojingiausios pėsčiųjų perėjos bus atnaujintos jų sutaupytomis lėšomis. Šiuos pinigus, kuriuos anksčiau skirdavome popierinių sąskaitų ir kitų draudimo dokumentų siuntimui, dovanojame Lietuvos savivaldybėms ir kartu su jomis siekiame, kad pavojingos pėsčiųjų perėjos taptų saugesnės pėstiesiems ir geriau pastebimos vairuotojams“, – sakė „Lietuvos draudimo“ Valdybos narys ir Privačių klientų departamento direktorius Raimondas Geleževičius. Jis pridūrė, kad artimiausiu metu vienos pavojingiausių pėsčiųjų perėjų bus atnaujintos Kaune ir Klaipėdoje.

Iki šio momento jau yra beveik 30 tūkst. „Lietuvos draudimo“ klientų, perėjusių į „Savas LD“ ir atsisakiusių paštu siunčiamų dokumentų. Tarp jų – 2200 Panevėžio regiono gyventojų. Per mestus „Lietuvos draudimas“ klientams išsiunčia apie 1 milijoną popierinių laiškų.

Praėjusiais metais Panevėžyje buvo sužeista daugiau nei 80 pėsčiųjų, iš kurių beveik pusė nukentėjo pėsčiųjų perėjose. Dėl per didelio pėsčiųjų perėjų tankumo Panevėžio mieste, saugaus eismo komisijos ekspertai yra pasiūlę dalį nesaugių perėjų panaikinti, kitas modernizuoti. Pasak ekspertų, netoli viena nuo kitos esančios pėsčiųjų perėjos neskatina vairuotojų, artėjančių prie nereguliuojamų perėjų, pristabdyti ar sustoti, o tai kelia dar didesnę riziką pėstiesiems bei dviratininkams.

Skatina gyventojus įvardyti nesaugias perėjas

Visi šalies gyventojai gali dalyvauti atviruose visuomenei „Facebook“ rinkimuose bei pasiūlyti savo pasirinktą pėsčiųjų perėją, kuriai reikalingas modernizavimas. Tereikia prisijungti prie „Lietuvos draudimo“ socialinio tinklo draugų rato ir skirti balsą norimai atnaujinti nesaugiai pėsčiųjų perėjai bet kuriame Lietuvos mieste.

Iki kitų metų vidurio „Lietuvos draudimas“ kartu su šalies miestų savivaldybėmis iš viso planuoja atnaujinti 10-imt nesaugių ir pavojingų pėsčiųjų perėjų. Šį rugsėjį draudimo bendrovė Vilniaus gyventojams padovanojo moderniausią pėsčiųjų perėją šalyje.  Kitais metais šių atnaujinimų sulauks dar keturi šalies miestai, kuriuose „Lietuvos draudimo“ klientai aktyviausiai ims naudoti „Savas LD“ savitarnos sistemą ir atsisakys popierinių laiškų. Šiai iniciatyvai „Lietuvos draudimas“ kartu su savo klientais planuoja skirti nuo 100 iki 200 tūkstančių litų.

„Lietuvos draudimas“ yra didžiausia šalies ne gyvybės draudimo bendrovė, du kartus iš eilės pelniusi „Geriausio darbdavio“ apdovanojimą, taip pat pripažinta geriausiu Vidurio ir Rytų Europos darbdaviu 2013 metais. „Lietuvos draudimo“ paslaugomis naudojasi beveik pusė milijono klientų.

Daugiau informacijos:
Ingrida Žaltauskaitė
Atstovė ryšiams su visuomene
AB „Lietuvos draudimas“
Tel.: 8 688 60 631, Mob.: +370 614 52 996
El. p.: Ingrida.Zaltauskaite@ld.lt