You are here

„Klaipėdos nafta“ visus darbuotojus apdraudė „Lietuvos draudimo“ sveikatos draudimu 2019 05 06

KN („Klaipėdos nafta“), naftos ir SGD terminalų operatorė, į darbuotojų motyvacinių naudų paketą ir šiemet įtraukia privatų sveikatos draudimą. Šią papildomą naudą daugiau nei 360 KN darbuotojų teikia didžiausia šalies ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“.

„Jau trečius metus KN papildomai draudžia visus savo darbuotojus, nepriklausomai nuo jų užimamų pareigų ar darbo stažo įmonėje. Mūsų darbuotojų apklausos rodo, kad papildomas sveikatos draudimas yra vertinamas kaip viena svarbiausių motyvacinio paketo dalių, svariai prisidedanti prie darbuotojų pasitenkinimo organizacija ir lojalumo. Mums kaip bendrovei svarbu ir tai, kad sveikatos draudimas darbuotojams tampa papildoma paskata pasirūpinti savo sveikata ir sveika gyvensena“, – sako KN personalo vadovė Simona Kutelienė.

„Lietuvos draudimo“ užsakymu atlikta visuomenės nuomonės apklausa parodė, kad būtent sveikatos draudimas yra pirmo pasirinkimo papildoma nauda, kurios darbuotojai tikisi iš darbdavio: net 56 proc. dirbančių respondentų šalia atlyginimo labiausiai norėtų šio draudimo. Jis yra vienas iš svarbiausių būdų motyvuoti ir skatinti darbuotojus. Antra pagal aktualumą darbuotojams motyvavimo priemone įvardyta reguliari darbdavio mokama įmoka į pensijų fondą (47 proc. dirbančių respondentų).

„Lietuvos draudimo” duomenimis, šia nauda pasinaudoja vidutiniškai 92 proc. apdraustų darbuotojų. Sveikatos draudimas – tai darbuotojų draudimas įmonės lėšomis, kuris suteikia galimybę apdraustiems darbuotojams naudotis privačių sveikatos priežiūros įstaigų paslaugomis: gydytis pasirinktose klinikose, lankytis pas gydytojus specialistus, atlikti įvairius tyrimus, pirkti vaistus, naudotis kitomis sveikatos stiprinimo paslaugomis.

„Darbuotojai ir darbdaviai vertina, jog apdraustieji gali pasinaudoti įvairiomis sveikatos paslaugomis. Pavyzdžiui, susirgus nereikia laukti eilėse, nes sveikatos draudimas suteikia galimybę kreiptis į privačias poliklinikas ir gauti operatyvią gydytojo konsultaciją. Darbdavys užsitikrina trumpesnį nedarbingumo periodą laiku diagnozavus ligą ir greitesnį darbuotojo sugrįžimą į darbą.  Sveikatos draudimą savo darbuotojams dažniausiai siūlo didžiosios Lietuvos ir tarptautinės įmonės, tačiau pastaraisiais metais didėjant konkurencijai tarp darbuotojų, siekdamos pritraukti ir išlaikyti geriausius specialistus, šią naudą vis dažniau renkasi ir smulkios bei vidutinės įmonės“, - sako „Lietuvos draudimo“ Verslo klientų departamento direktorius Simonas Lisauskas.

Pernai metais palyginti su 2017 m. apdraustųjų augo 40 proc., o vien per šių metų I ketv. – 27 proc. Tai rodo, jog darbdaviai aktyviai naudojasi šia veiksminga priemone darbuotojų motyvacijai stiprinti. „Klientai sako labiausiai vertinantys išskirtinę „Lietuvos draudimo“ siūlomo sveikatos draudimo naudą – neribotą ambulatorinę pagalbą, kai apdraustasis gali bet kada ir bet kiek laiko apdraustuoju periodu kreiptis į  medikus susirgus. Darbdavys, apdraudęs darbuotojus sveikatos draudimu, gali pasinaudoti mokestinėmis lengvatomis ir žymiai racionaliau panaudoti savo finansus, investuodamas į darbuotojų sveikatą“, – sako „Lietuvos draudimo“ Verslo klientų departamento direktorius Simonas Lisauskas. 

„Lietuvos draudimas“ prognozuoja, kad artimiausioje ateityje šalies bendrovės vis dažniau ieškos, kaip išlaikyti profesionalius darbuotojus ar pritraukti naujų, todėl sveikatos draudimas taps neatsiejama darbuotojo atlygio dalimi. 

Sveikatos draudimo sandoris tarp „Klaipėdos naftos“ ir „Lietuvos draudimo“ pasirašytas bendradarbiaujant tiesiogiai. Konkursas laimėtas viešojo pirkimo būdu, atlikus pateiktų sveikatos draudimo ekonominio naudingumo pasiūlymo vertinimą, „Lietuvos draudimo“ pasiūlymas surinko daugiausiai balų ir kliento buvo pasirinktas kaip labiausiai atitinkantis jo poreikius. „Klaipėdos nafta“ jau ne vienerius metus „Lietuvos draudimui“ patiki kitų rizikų draudimą. 

Be sveikatos draudimo, šiemet KN motyvacinį paketą darbuotojams papildė ir pusės metinės premijos mokėjimas KN akcijomis – KN yra pirmoji valstybės valdoma įmonė pritaikiusį toki sprendimą darbuotojų įsitraukimui didinti. Be to, KN darbuotojai šiemet turėjo galimybę likusią dalį metinės premijos nukreipti į trečios pakopos pensijų fondą.