You are here

„Lietuvos draudimas“ atidarė naujas patalpas IT darbuotojams, juos ugdo bendrovės viduje 2018 05 02

Didžiausia šalies ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“, pelniusi geriausio darbdavio Baltijos šalyse vardą, investuoja į IT infrastruktūrą ir kompetencijas. Bendrovė rekonstravo patalpas sostinės centre, J. Basanavičiaus gatvėje, ir atidarė modernų biurą „Lietuvos draudimo“ IT specialistams. Naujai įrengtame korpuse dirba daugiau nei dvi dešimtys bendrovės IT srities profesionalų.

„Mūsų IT profesionalų komandoje šiuo metu dirba 48 specialistai, bet kompetencijų poreikis nuolat auga. „Lietuvos draudimas“ kasmet aptarnauja vis daugiau klientų, siūlo naujų paslaugų, optimizuoja ir skaitmenizuoja vidinius procesus, todėl IT pajėgumų poreikis didėja. Taigi šiai sričiai teikiame daug dėmesio ir investicijų“,  sako „Lietuvos draudimo“ IT ir Operacijų departamento direktorė Asta Kalinauskienė.

Naujosios IT patalpos įrengtos per penkis mėnesius rekonstravus nenaudojamas patalpas, esančias bendrovės centrinės būstinės vidiniame kieme – jose anksčiau buvo garažai. „Turint omenyje garsiausių pasaulio kompanijų istorijas, prasidėjusias garažuose, ši transformacija inspiruoja geriausių idėjų netikėtose erdvėse atskleidimui“, - sako Asta Kalinauskienė.

Į rekonstrukciją investuota 250 tūkstančių eurų. Patalpos suprojektuotos pagal IT darbuotojų apklausoje pateiktas nuomones, pritaikytos šiuolaikinio biuro poreikiams.

„Mūsų IT profesionalų komanda inovatyvi ir iniciatyvi – savo idėjas realizuoja ne tik darbiniuose projektuose, bet ir kurdami prototipines idėjas hakatonuose, kuriuos patys ir surengia“, - sako „Lietuvos draudimo“ IT ir Operacijų departamento direktorė Asta Kalinauskienė. „Visos bendrovės susiduria su IT specialistų viliojimu, perpirkimu, trūkumu. Mes „Lietuvos draudime“ tai sprendžiame patys ugdydami talentus – pastaraisiais metais net 7 praktiką atlikę studentai prisijungė prie komandos. IT žmonėms labai svarbi atmosfera ir kūrybos bei iniciatyvos laisvė, kurią „Lietuvos draudime“ suteikiame“, - sako A. Kalinauskienė. 

Pasak A. Kalinauskienės, konkuruojant dėl geriausių IT specialistų, „Lietuvos draudimas“ ne tik siūlo modernią darbo vietą, konkurencingą atlyginimą, visas socialines garantijas bei papildomas vertes, bet suteikia iniciatyvos laisvę, skatina profesinę savirealizaciją. „IT žmonėms labai svarbi ir atmosfera, ir kūrybos bei iniciatyvos laisvė, kurią „Lietuvos draudime“ suteikiame. Esame subūrę inovatyvią ir aktyvią IT komandą – savo idėjas darbuotojai realizuoja ne tik darbiniuose projektuose, bet ir kurdami prototipines idėjas hakatonuose, kuriuos patys ir surengia. Pavyzdžiui, ką tik vykusiame tokiame inovacijų maratone mūsų IT komandos nariai sukūrė „Lietuvos draudimo“ kriptovaliutą, kuri gali būti naudojama darbuotojų motyvacijai. Ši idėja jau realiai įgyvendinama bendrovėje“,  pasakoja A. Kalinauskienė.

Siekdama geriausių veiklos rezultatų  „Lietuvos draudimo“ IT komanda dirba pagal verslui lanksčią SCRUM praktiką. Dėl SCRUM praktikos yra sumažinama didelių pakeitimų rizika, skaidant juos į mažesnes dalis – eksperimentus. SCRUM praktika leidžia greičiau pamatyti rezultatus atliekant vieną ar kitą pokytį ar inovaciją, pajausti naudą ar greičiau keisti sprendimus. „Lietuvos draudime“ ji įdiegta vadovaujant pasaulinio garso „Agile“ treneriui ir mentoriui  Angelui Diaz Marotui (Angel Diaz Maroto), kuris bendrovėje reguliariai praleidžia po savaitę ir dalindamasis savo kompetencijomis bei patarimais.

„Lietuvos draudimas“ savo paslaugas teikia daugiau nei 582 tūkstančiams privačių ir verslo klientų Lietuvoje. Bendrovėje dirba daugiau nei 1000 darbuotojų. „Lietuvos draudimas“ Lietuvoje 2017 metais valdė 31 proc. ne gyvybės draudimo rinkos ir buvo didžiausia draudimo bendrovė Baltijos šalyse. Estijoje „Lietuvos draudimo“ filialas užima 15,6 proc. rinkos dalį ir pagal ją rikiuojasi ketvirtoje pozicijoje. „Lietuvos draudimas“ yra didžiausios Lenkijos ir Vidurio Europos draudimo grupės PZU narys. „Lietuvos draudimas“ yra pelnęs Geriausio darbdavio 2017 apdovanojimą Baltijos šalyse.