You are here

„Lietuvos draudimas“ pirmą pusmetį augo 2,4 proc. ir uždirbo 31,8 mln. litų pelno 2014 08 14

Didžiausia šalies draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ pirmą šių metų pusmetį baigė pelningai augdama: uždirbo 31,8 mln. litų pelno iki mokesčių, pasirašė 202 mln. litų ne gyvybės draudimo įmokų, klientams per pirmąjį metų pusmetį atlyginta žalų už 98 mln. litų.

Bendrovės pirmo pusmečio veiklos rezultatus komentuoja Laimonas Devyžis, „Lietuvos draudimo“ Finansų departamento direktorius:

„Lietuvos draudimo“ rezultatai demonstruoja bendrovės stabilumą: mūsų uždirbamas pelnas tiek iš draudimo veiklos, tiek iš investicijų gerokai viršija numatytas prognozes, pasirašytų įmokų sumos stabiliai auga, per pusmetį pasirašėme 5 mln. litų daugiau ne gyvybės draudimo įmokų lyginant su pernai metų tuo pačiu laikotarpiu, auga ir mūsų klientų skaičius, išlaikome stabilias lyderio pozicijas ir rinkos dalį, o kapitalizacija ir  mokumo atsarga toliau viršija būtinąją mokumo atsargą daugiau nei dvigubai. Tai, kad „Lietuvos draudimas“ jau ne pirmus metus iš eilės demonstruoja ir pelną, ir augimą bei sugeba išlaikyti lyderystę rinkoje, yra stabilaus ir profesionalaus visos komandos darbo rezultatas“, – sako L. Devyžis.

Palyginti su pirmuoju 2013 metų pusmečiu, „Lietuvos draudimas“ šiemet pasirašė 2,4 proc. daugiau ne gyvybės draudimo įmokų, uždirbo 6 proc. mažiau ikimokestinio pelno. Šiemet auga bendrovės investicinio portfelio vertė:  palankus ekonomikos vystymosi ciklas, prognozuotas sprendimas dėl stojimo į euro zoną ir bendros pasaulinės ekonomikos tencencijos augina skolos vertybinių popierių, į kuriuos sukoncentruotas „Lietuvos draudimo“ investicijų portfelis, vertę.

Vienas iš svarbiausių šių metų darbų, kurį bendrovė jau pradėjo, yra pasirengimas euro įvedimui, šis visų procesų pritaikymas naujai valiutai jau vyksta, kai kurie produktai jau yra sėkmingai pritaikyti darbui su nauja valiuta, numatoma, kad pasiruošimas euro įvedimui bendrovei kainuos iki 5 mln. litų. Planuojami pakeitimai užtikrins, kad klientai dėl valiutos pasikeitimo neturėtų jokių nepatogumų, konvertavimo darbą visiškai atliks sistemos.

Didžiausios Lietuvos draudimo bendrovės finansų vadovas L. Devyžis atkreipia dėmesį, kad pati draudimo rinka, stabiliai augusi, jau du mėnesius iš eilės patiria nuosmukį. „Metų pradžioje nelėtinusi augimo tempo ir augusi po 8 proc., balandį ne gyvybės draudimo rinka sulėtėjo perpus, o pastaruosius du mėnesius smunka. Šiame kontekste „Lietuvos draudimas“ išlieka augančia bendrove, ir tai parodo sėkmingą mūsų veiklą. Šis rinkos smukimas – požymis, kad draudimo kainos nusileido dar žemiau, o bendrovės aršiai konkuruoja dėl klientų, kai kuriuose segmentuose vyksta tikras kainų karas. Šiuo metu palankiausia situacija klientams – dėl konkurencinės kovos jie gali gauti istoriškai itin žemas draudimo kainas“, – sako Laimonas Devyžis. 

„Lietuvos draudimas“ ir toliau išlieka didžiausiu ne gyvybės draudimo portfelio valdytoju Lietuvoje, užimdamas daugiau nei 30 proc. rinkos. „Lietuvos draudimas“ yra didžiausia šalies ne gyvybės draudimo bendrovė, du kartus iš eilės pelniusi „Geriausio darbdavio“ apdovanojimą, taip pat pripažinta geriausiu Vidurio ir Rytų Europos darbdaviu 2013 metais. „Lietuvos draudimo“ paslaugomis naudojasi beveik pusė milijono klientų.

Daugiau informacijos:
Ingrida Žaltauskaitė
AB „Lietuvos draudimas“
Atstovė ryšiams su visuomene
Tel.: 8 688 60 631,
Mob.: +370 614 52 996
El. p.: Ingrida.Zaltauskaite@ld.lt