You are here

„Lietuvos draudimas“ pirmąjį pusmetį uždirbo 32 mln. litų pelno 2013 08 09

Didžiausia šalies draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ pirmąjį šių metų pusmetį pasirašė 197,5 mln. litų įmokų ir augo 8 proc., lyginant su tuo pačiu 2012 metų laikotarpiu. Bendrovė iš investicijų ir draudimo veiklos bendrai uždirbo 32 mln. litų pelno.

„Pirmą metų pusmetį vertiname kaip sėkmingą mūsų bendrovei. Tokiam rezultatui didžiausios įtakos turėjo palankios meteorologinės sąlygos, ne toks intensyvus kaip tikėtasi vasaros audrų sezonas, kas draudikams per pirmąjį pusmetį  nesugeneravo itin didelių, katastrofinių žalų. Pelno rodikliui įtakos turėjo dėl pagerėjusio produktų nuostolingumo 6,4 mln. litų sumažėjęs nepasibaigusios rizikos techninis atidėjinys bei mūsų komandos pastangos efektyvinti procesus bei griežtai kontroliuoti kaštus“, - sako Kęstutis Šerpytis, „Lietuvos draudimo“ generalinis direktorius.

„Lietuvos draudimas“ ir toliau išlieka didžiausiu ne gyvybės draudimo portfelio valdytoju Lietuvoje, užimdamas 31 proc. rinkos. Bendrovė ir toliau orientuojasi būti ne tik pelninga, bet ir kartu su rinka augančia draudike. Potencialo rinkos augimui draudimo lyderis įžvelgia daugiau nei pakankamai, ypač privačiuose portfeliuose.

Šiemet pirmąjį pusmetį „Lietuvos draudimas“ klientams atlygino žalų už 99,5 mln. litų. Tai yra 3 proc. daugiau, lyginant su atitinkamu pernai metų laikotarpiu. Šis rodiklis paaugo daugiausiai dėl to, kad auga vidutinė patiriama žala ir didėja reikalingi kaštai jai atlyginti – rinkoje brangsta įvairios paslaugos. 

„Lietuvos draudimas“ yra finansiškai stipriausia draudimo bendrovė: jos turima mokumo atsarga, sudaranti 164 mln. litų, 2,5 karto viršija būtinąją mokumo atsargą.

Viena didžiausių draudimo grupių pasaulyje RSA, kuri valdo 99 proc. „Lietuvos draudimo“ akcijų, paskelbė 2013 metų pirmą pusmetį pasiekusi 7 proc. augimą pagal pasirašytas įmokas, jos sudarė 4,7 mlrd. svarų sterlingų. Pirmoji šių metų pusė vienai seniausių ir didžiausių pasaulio draudimo grupių buvo labai sėkminga, RSA visame pasaulyje uždirbo 190 mln. svarų sterlingų grynojo pelno.

„Lietuvos draudimas“ yra pirmaujanti šalies ne gyvybės draudimo bendrovė, savo paslaugas teikianti daugiau nei pusei milijono privačių ir verslo klientų. Klientais kasdien rūpinasi daugiau nei 1100 „Lietuvos draudimo darbuotojų. „Lietuvos draudimas“ pripažintas „Geriausiu darbdaviu‘2012“ ir išrinktas į geriausių Vidurio ir Rytų Europos darbdavių dešimtuką. „Lietuvos draudimo“ generalinis direktorius pripažintas „Metų CEO“. „Lietuvos draudimas“ priklauso vienai didžiausių pasaulio draudimo grupių RSA, kuri aptarnauja daugiau kaip 20 mln. klientų iš 140 pasaulio šalių. Įkurtas prieš 300 metų, RSA yra  didžiausią patirtį turintis draudimo aljansas ir vienas iš pripažintų pasaulio draudimo rinkos vizionierių.

Daugiau informacijos:
Ingrida Žaltauskaitė
Atstovė ryšiams su visuomene
AB „Lietuvos draudimas“
Tel.: 8 688 60 631
Mob.: +370 614 52 996
El. p.: Ingrida.Zaltauskaite@ld.lt