You are here

Nacionaliniame KET egzamine klausimų vairuotojams užduos ir vaikai 2015 09 15

Kitą penktadienį, rugsėjo 25 d., 12:00 val. Lietuvoje šeštą kartą rengiamas nacionalinis Kelių eismo taisyklių (KET) egzaminas. Jo organizatorė, didžiausia Lietuvos ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“, žada, kad šiemet dalyviai gaus spręsti dažnai pasitaikančias eismo situacijas, o keletą klausimų egzamino dalyviams pateiks vaikai.

„Šiemet nacionalinį KET egzaminą nusprendėme perkelti į rudenį ir rengti kartu su savo kita socialine iniciatyva – vaikų saugumo akcija „Apsaugok mane“. Rugsėjį, kai moksleiviai pradeda savarankiškas keliones į ugdymo įstaigas, kai prasideda tamsusis bei avaringiausias metų periodas, itin svarbu atidžiai paisyti KET reikalavimų. Tikimės, kad šis savanoriškas egzaminas paskatins vairuotojus ir kitus eismo dalyvius pasikartoti taisykles, laikytis jų ir būti saugiais keliuose“, – sako „Lietuvos draudimo“ Gyventojų turto draudimo vadovas Andrius Gimbickas.

Anot jo, tai, kad daugeliui vairuotojų reikėtų iš naujo susipažinti su KET, rodo ir pastarųjų egzaminų statistika. Pernai nacionalinio KET egzamino dalyviai, atsakydami į 20 pateiktų klausimų, vidutiniškai padarė po 10 klaidų, o nė sykio nesuklydo tik keturi iš maždaug 2 tūkstančių egzamino dalyvių. Užpernai rezultatai buvo dar prastesni – dalyviai klydo vidutiniškai po 13 kartų, nė vienam nepavyko išspręsti egzamino be klaidų.

„Lietuvos draudimo“ atliktos vairuotojų apklausos duomenimis, dauguma vairuotojų KET skaito tik kartą – prieš laikydami tikrąjį vairavimo egzaminą. „Mes siekiame, kad eismo dalyviai tą darytų dažniau, bent sykį per metus, juolab, kad kone kasmet atsiranda naujų KET reikalavimų. Tradiciškai, šiemetiniame egzamine patikrinsime, kaip gerai dalyviai žino paskutines KET naujoves bei daugiau dėmesio skirsime ne teorijai, o praktikai – situacijoms, kurios daugeliui vairuotojų bus pažįstamos iš realaus gyvenimo“, – aiškino A. Gimbickas

Šiemet Nacionalinis KET egzaminas pirmą kartą bus laikomas tik internetu, naujienų portale Delfi.lt, nes tokį laikymo būdą renkasi absoliuti dauguma dalyvių. Kaip ir ankstesniais metais, dalyviai turės per 30 minučių atsakyti į 20 egzamino klausimų. 3 iš šių klausimų, kurie susiję su vaikų saugumu eisme, bus pateikti video formatu, juos užduos patys moksleiviai. Vieną iš klausimų dalyviams sugalvojo patys vairuotojai, siūlydami jį per „Lietuvos draudimo“ puslapį „Facebook“ socialiniame tinkle. Kitas egzamino užduotis parengė UAB A. Bialo vairavimo mokyklos direktorius – vairuotojų mokytojas Aleksandr Bial. Egzamino klausimai sudaryti atsižvelgiant į dažniausias Lietuvos keliuose pasitaikančias avarines situacijas.

10 geriausiai KET egzamino užduotis išsprendusių dalyvių bus apdovanoti „Lietuvos draudimo“ įsteigtu prizu – nauju privalomuoju vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu su nemokama technine pagalba kelyje vieneriems metams. Visi nacionalinio KET egzamino nugalėtojai bus viešai paskelbti per dvi savaites po egzamino www.ld.lt ir www.delfi.lt.

„Lietuvos draudimas“ yra didžiausia šalies draudimo bendrovė, savo paslaugas teikia pusei milijono privačių ir verslo klientų ir per metus atlygina klientams žalų už beveik 60 mln. eurų. Bendrovėje dirba daugiau nei 1100 darbuotojų. „Lietuvos draudimas“ tris kartus iš eilės pelnė „Geriausio darbdavio“ apdovanojimą, taip pat pripažintas geriausiu Vidurio ir Rytų Europos darbdaviu 2013 metais.

Daugiau informacijos:
Ingrida Žaltauskaitė
AB „Lietuvos draudimas“
Atstovė ryšiams su visuomene
Tel.: 8 688 60 631,
Mob.: +370 614 52 996
El. p.: Ingrida.Zaltauskaite@ld.lt