You are here

Naktį kelyje pavojingiausi jauni vairuotojai 2015 07 21

Daugiausiai nakties metu įvykstančių įskaitinių eismo įvykių – tokių, kuriuose sužalojamas ar žūsta eismo dalyvis – sukelia jauni, 18-27 m. amžiaus vairuotojai. Jie yra atsakingi už 2 iš 5 naktį įvykusių eismo nelaimių, kurių 2014 m. iš viso užregistruota beveik 850, rodo didžiausios šalyje ne gyvybės draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ apibendrinti duomenys.

„Statistika rodo, kad itin rizikingi yra vairuotojai iki 28 metų amžiaus. Jie įskaitinius eismo įvykius nakties metu sukelia dukart dažniau nei 28-50 metų vairuotojai ir net 4-10 kartų dažniau nei 50-mečiai ir vyresni vairuotojai. Tokią statistiką lemia ne tik tai, kad nakties metu proporciškai keliuose važinėja daugiau jaunimo, bet ir tai, jog jauni vairuotojai paprastai linkę labiau rizikuoti, renkasi didesnį greitį, yra mažiau atsargūs kelyje. Tamsiu paros metu tai itin pavojinga, nes matomumas prastesnis, dėl nuovargio sumažėja budrumas. Tiesa, net ir šviesiu paros metu jauni vairuotojai dažniau tampa eismo įvykių, kuriuose sužalojami ar žūsta eismo dalyviai, kaltininkais“, – pastebi Artūras Juodeikis, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktorius.

Lietuvos draudimo duomenimis, 18-27 m. vairuotojai sukelia ne tik daugiau įskaitinių įvykių, bet ir avarijose padaro didesnių nuostolių. Vidutinė jauno vairuotojo padaryta žala siekia xx eurų ir tai yra ?kiek? daugiau, nei vyresnių negu 28 m. vairuotojų sukeltų avarijų žala. O finansiškai didžiausią jauno vairuotojo sukeltą žalą „Lietuvos draudimas“ užfiksavo ?kada? ir tai buvo ?koks? įvykis, kuriame padaryta xx eurų nuostolių.

„Tačiau svarbiau nei finansiniai nuostoliai yra žmonių sveikatai padaromi padariniai. Pastebime, kad jauni vairuotojai žymiai dažniau dėl neatsakingo vairavimo sukelia skaudžius įvykius, turinčius ilgalaikių sveikatos sutrikdymų kitiems vairuotojams. Kokie buvo didžiausi/įsimintiniausi atvejai, kuomet patirtos ilgalaikės traumos ir dėl to išmokėtos didelės kompensacijos?)“, – pasakoja A. Juodekis. 

Lietuvos policija skaičiuoja, kad tamsiuoju paros metu įskaitinių eismo įvykių skaičius 2014 m. sudarė 849, sužeistųjų skaičius siekė 953, o žuvusiųjų – 112. Bendras įskaitinių eismo įvykių skaičius praėjusiais metais buvo 3325, juose nukentėjo 3889 žmonių, iš kurių 265 žuvo. Beveik pusę – 45 proc. – įskaitinių eismo įvykių Lietuvoje praėjusiais metais sudarė susidūrimai su kitais automobiliais. Antroje vietoje pagal dažnumą atsidūrė užvažiavimas ant pėsčiojo – 22 procentai. Toliau sekė susidūrimas su dviračiu (11 proc.), apvirtimas (6 proc.), užvažiavimas ant kliūties (3 proc.) ir kiti eismo įvykiai (13 proc.).

„Matome bendrą tendenciją, kad jaunesni vairuotojai padaro daugiau įskaitinių eismo įvykių, tačiau jaunimas ypač dažnai sukelia susidūrimus su kitais automobiliais. Vairuotojai iki 28-30 metų dukart dažniau įvažiuoja į kitą transporto priemonę sužalodami žmones nei vyresni vairuotojai. Pagrindinės priežastys – per didelis greitis, per rizikingi sprendimai kelyje“, – aiškina A. Juodeikis.

Europos Sąjungos duomenimis, Lietuva yra viena šalių, kuriose įvyksta daugiausiai nelaimių kelyje – žuvusiųjų skaičius eismo įvykių metu milijonui gyventojų yra 51 proc. didesnis nei Europos Sąjungos vidurkis. Lietuvos kelių direkcija skaičiuoja, kad 2013 m. žala dėl eismo įvykių Lietuvos ekonomikai sudarė 354 mln. eurų.

„Lietuvos draudimas“ yra didžiausia šalies ne gyvybės draudimo bendrovė, savo paslaugas teikianti pusei milijono privačių ir verslo klientų ir per metus atlyginanti klientams žalų už beveik 60 mln. eurų. Bendrovėje dirba daugiau nei 1100 darbuotojų. „Lietuvos draudimas“ tris kartus iš eilės pelnė „Geriausio darbdavio“ apdovanojimą, taip pat pripažintas geriausiu Vidurio ir Rytų Europos darbdaviu 2013 metais.

Daugiau informacijos:
Ingrida Žaltauskaitė
AB „Lietuvos draudimas“
Atstovė ryšiams su visuomene
Tel.: 8 688 60 631
Mob.: +370 614 52 996
El. p.: Ingrida.Zaltauskaite@ld.lt