You are here

Penktajame Nacionaliniame kelių eismo taisyklių egzamine – ir klausimai apie vairavimo kultūrą 2014 04 02

Šiemet Nacionalinis kelių eismo taisyklių (KET) egzaminas vyks balandžio 11 dieną (penktadienį), 12 valandą. Pasitikrinti žinias dalyviai galės internetu ir gyvai penkiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose. Penktus metus iš eilės egzaminą organizuojanti didžiausia šalies ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ praneša, kad šiais metais daugiau dėmesio skirs patikrinti, ar dalyviai žino kultūringo vairavimo taisykles, o egzaminą savivaldybėse ir draudimo biuruose laikysiantiems dalyviams padovanos nemokamą techninę pagalbą kelyje vieneriems metams.

Video kvietimą į Nacionalinį kelių eismo taisyklių egzaminą galite pamatyti čia.

„Daugelis vairuotojų dar ruošdamiesi vairavimo egzaminui susipažįsta su tuo, kad keliuose eismas ir vairuotojų elgesys turi būti grindžiamas tarpusavio supratimu ir pagarba. Tačiau nepaisant to, kad vairuotojai būna įsitikinę, jog vairuoja laikydamiesi taisyklių, kiti eismo dalyviai dėl staigių manevrų, posūkių nerodymo ar važiavimo prilipus prie kito automobilio galo patiria neigiamas emocijas. Todėl šiemet kviečiame gyventojus Nacionaliniame kelių eismo taisyklių egzamine pasitikrinti žinias ir kartu prisiminti mandagaus ir kultūringo vairavimo būdus, kurie, tikime, atneš pozityvių vairuotojų elgsenos kelyje pokyčių“, – sako egzamino iniciatoriaus, ne gyvybės draudimo rinkos lyderio „Lietuvos draudimo“ Gyventojų turto draudimo vadovas Andrius Gimbickas.

Pasak jo, šiais metais bendrovė apdovanos visus dalyvius, kurie ateis egzaminą laikyti gyvai – visi jie gaus nemokamą techninę pagalbą kelyje vieneriems metams. „Jei Jūsų automobilis suges kelyje, reikės pakeisti ratą, pristatyti kuro atsargų, avariniu būdu atidaryti automobilio dureles ar pateksite į autoįvykį, po kurio negalėsite naudotis automobiliu, galėsite pasinaudoti nemokama „Lietuvos draudimo“ pagalba kelyje“, – pridūrė A. Gimbickas.

Laikyti egzaminą gali visi norintys, dalyvavimas jame nemokamas ir laisvas. KET žinių patikrinimas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje vyks miestų savivaldybėse, jų posėdžių salėse. Panevėžyje ir Šiauliuose egzaminą miestiečiai galės laikyti „Lietuvos draudimo“ patalpose (Respublikos g. 11, Panevėžyje ir Aušros al. 17, Šiauliuose). Laikyti KET egzaminą galima ir internetu, naujienų portale „Delfi“.

KET egzamino nugalėtojais, kaip ir ankstesniais metais bus paskelbti 20 geriausiai užduotis išsprendusių dalyvių: 10 geriausiųjų bus išrinkti iš dalyvavusių miestuose, kiti 10 – iš sprendusių internetu. Visi nugalėtojai bus apdovanoti „Lietuvos draudimo“ įsteigtu pagrindiniu prizu – privalomuoju vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu vieneriems metams.

Kaip ir ankstesniais metais, egzamino užduotis parengė UAB A. Bialo vairavimo mokyklos direktorius – vairuotojų mokytojas Aleksandr Bial. Egzamino klausimai sudaryti atsižvelgiant į dažniausias Lietuvos keliuose pasitaikančias avarines situacijas.

„Lietuvos draudimas“ yra pirmaujanti šalies ne gyvybės draudimo bendrovė, savo paslaugas teikianti pusei milijono privačių ir verslo klientų ir per metus atlyginanti klientams žalų už beveik 200 mln. litų. Klientais kasdien rūpinasi daugiau nei 1100 „Lietuvos draudimo darbuotojų. „Lietuvos draudimas“ du kartus iš eilės pelnė „Geriausio darbdavio“ apdovanojimą, taip pat pripažintas geriausiu Vidurio ir Rytų Europos darbdaviu 2013 metais. „Lietuvos draudimas“ priklauso vienai didžiausių pasaulio draudimo grupių RSA.

Daugiau informacijos:
Ingrida Žaltauskaitė
AB „Lietuvos draudimas“
Atstovė ryšiams su visuomene
Tel.: 8 688 60 631
Mob.: +370 614 52 996
El. p.: Ingrida.Zaltauskaite@ld.lt