You are here

Tyrimas: butų gyventojai labiausiai nuogąstauja dėl gaisro – daugumai jų atsitiesti būtų nelengva 2019 04 30

Daugiabučių gyventojai Lietuvoje labiausiai baiminasi dėl gaisro ir jo sukeltų nuostolių. Didžiausios šalies ne gyvybės draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ atliktas visuomenės nuomonės tyrimas rodo, kad dėl galimų gaisro padarinių savo bute labiausiai nuogąstauja beveik kas antras apklaustas Lietuvos gyventojas. Žmonės mano, kad gaisras jų bute galėtų sukelti nuostolių už net 40 tūkst. eurų. Tačiau padengti šiuos nuostolius bute, apklausos duomenimis, tik kas trečias respondentas galėtų skirti daugiau negu 5 tūkst. eurų.

Pastaruoju metu daug visuomenės dėmesio sulaukia įvykiai, kai nuo ugnies Lietuvoje ir užsienyje masiškai nukenčia pastatai ir brangus turtas. „Lietuvos draudimo“ atliktas visuomenės nuomonės tyrimas patvirtina, kad būtent gaisro pavojus Lietuvos žmonėms atrodo pats reikšmingiausias – ugnies grėsmę kaip svarbiausią išskyrė beveik kas antras (42 proc.) apklausos dalyvis. Neapsidraudę savo buto apklaustieji dėl gaisro žalos nuogąstauja labiau nei apsidraudusieji. Kaip antrą pagal reikšmę potencialią grėsmę būstui daugiabučių gyventojai nurodė vandens užliejimus, trečią – vagystes.

„Tyrimas atskleidė, kad vos trečdalis apklaustųjų naudojasi būsto draudimo paslaugomis. Taigi, dviem iš trijų respondentų gaisro, vandens užliejimo ar kito netikėto įvykio nuostolius tektų dengti savo asmeninėmis lėšomis. O nuostoliai gali būti išties dideli“, – teigia „Lietuvos draudimo“ Gyventojų turto draudimo vadovas Andrius Gimbickas. „Lietuvos draudimo“ duomenimis, maksimali pernai už gaisrą bute išmokėta žalos suma siekė beveik 25 tūkst. eurų ir buvo 6 tūkst. eurų didesnė negu maksimali vagystės iš buto atveju patirta žala. Didžiausia vandens užliejimo žala siekė per 15 tūkst. eurų.

Tyrimas atskleidė, kad tik kas trečias gyventojas sugebėtų rasti pakankamai lėšų ir atsitiestų po tokios nelaimės jų bute. Apklaustųjų nuomone, po stambaus masto žalos buto savininkui vidutiniškai prireiktų nuo 3 iki 12 mėnesių įvykio padariniams pašalinti.

Didžiausios šalyje draudimo bendrovės duomenimis, žalų butuose per metus pagausėjo 9 proc., o bendra nukentėjusiems klientams išmokėta suma viršijo 2,8 mln. eurų ir buvo 15 proc. didesnė negu prieš metus. Palyginti su kitomis žalomis, būtent vidutinė išmoka po gaisro bute būna pati didžiausia.

Reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą, kurios metu buvo siekta išsiaiškinti respondentų požiūrį į būsto saugumą, „Lietuvos draudimo“ užsakymu atliko rinkos tyrimų bendrovė „Spinter“. Apklausoje dalyvavo 1012 respondentų iš visos Lietuvos.

„Lietuvos draudimas“ yra didžiausia draudimo bendrovė šalyje, savo paslaugas teikianti daugiau nei 582 tūkstančiams privačių ir verslo klientų. Bendrovėje dirba daugiau nei 1000 darbuotojų, Lietuvoje draudikė užima 30 proc. ne gyvybės draudimo rinkos. „Lietuvos draudimas“ yra šešis kartus pelnęs Geriausio darbdavio apdovanojimą Baltijos šalyse. „Lietuvos draudimo“ paslaugas renkasi 40 proc. visų apsidraudusiųjų Lietuvoje, o kitiems bendrovę rekomenduoja 9 iš 10 klientų. „Lietuvos draudimas“ kasdien padeda 430 savo klientų.