Pereiti į pagrindinį turinį
Padangos

Ar gausiu išmoką, jeigu vasarą važinėju su dygliuotomis padangomis?

Mados ekspertai tikina, kad kailinius geriausia dėvėti žiemą, o palaidinę – vasarą. Vairuotojai profesionalai teigia, kad žiemą geriausia važinėti su žieminėmis padangomis, o vasarą – su vasarinėmis. O kas gali nutikti tiems, kurie Lietuvoje nepripažįsta keturių metų laikų ar keisti automobilio padangas tiesiog tingi?

Nuo balandžio 10 d. iki spalio 31 d. kelių eismo taisyklės draudžia naudoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis.

#LDpaprastai

Pirma, jeigu vasarą važinėjate dygliuotomis, nudilusiomis ar skirtingomis padangomis, jums gali būti panaikinta techninės apžiūros pažyma.

Antra, įvykio atveju išmoką gausite, jeigu bus įrodyta, kad padangų tipas ir kokybė neturėjo įtakos eismo įvykiui.

Tikriausiai esate bent kartą išvengę susidūrimo, kai laiku nuspaudėte stabdį. Žieminėmis padangomis vasarą „apautas“ automobilis nėra labai patikimas, kai tenka staigiai manevruoti, o jo stabdymo kelias gerokai ilgesnis negu automobilio su vasarinėmis padangomis.

Pastebėję, kad vasarą važinėjate su žieminėmis padangomis, policijos pareigūnai gali panaikinti techninės apžiūros pažymos galiojimą. Tokiu atveju negalios ir privalomasis transporto priemonės draudimas. Pakliūsite į avariją – turėsite labai daug bėdos.

Todėl raginame važinėti techniškai tvarkingais automobiliais, saugoti save ir nekelti grėsmės kitiems eismo dalyviams.